Łóżko 140×200 cm to bardzo popularny gabaryt łóżek, które wybieramy do niewielkich sypialni czy pokojów dziecięcych. Pytanie jednak brzmi – jaka pościel do łóżka 140×200 będzie najlepsza?

Źle dobrana poście = niewyspanie?

Mówi się, że złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy i niestety coś w tym jest. Większość z nas śpi słabo. Cierpimy na bezsenność, nasz sen jest niezwykle płytki, a potem budzimy się rano niewyspani. Prawda jest taka, że kiedy sen nie może nadejść, przeszkadza nam dosłownie wszystko – nieodpowiedni materiał prześcieradła, zbyt miękka poduszka czy za krótka pościel, spod której wystają nam nogi. To szczególnie wtedy powinniśmy zadbać o takie szczegóły. Oczywiście nie rozwiążą one naszych problemów, ale ograniczą napływanie nieprzyjemnnych bodźców, które może okazać się pomocne. Jeśli masz problem ze snem, powinieneś dokładnie przeczytać poniższy akapit, z którego dowiesz się, jaka pościel do łóżka 140×200 będzie najlepsza i zadbać o swój sen!

Jaka pościel do łóżka 140x200 będzie najlepsza?

Jaka pościel do łóżka 140×200 będzie najlepsza?

Na szczęście dopasowanie pościeli do łóżka o takich wymiarach nie jest trudne. Rozłożona kanapa standardowych gabarytów mierzy właśnie 140×200 cm. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka pościel do łóżka 140×200 będzie najodpowiedniejsza, skorzystaj z uniwersalnej zasady, która mówi, że kołdra powinna odpowiadać długości łóżka (w tym przypadku wartość ta wynosi 200 cm), a jej szerokość powinna wynosić o 20-40 cm więcej (czyi w tym przypadku będzie to 140-180 cm). Jeżeli śpisz z kimś, warto zdecydować się na dwie kołdry rozmiarów łóżka. Zapewni to komfort w czasie snu obu osobom.

Czy ten wpis był pomocny?

0 / 5. 0

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *