Zastanawia Cię inwestowanie pasywne? W takim razie zapraszamy do lektury poniższego wpisu! Wyjaśnimy w nim, na czym polega inwestowanie pasywne.

Inwestowanie pasywne


Inwestowanie pasywne — podstawy


Inwestowanie pasywne to jeden z najpopularniejszych sposobów na inwestowanie. Polega na inwestowaniu kapitału a później pomnażanie jego wartości w danym odcinku czasu. Inwestowanie pasywne na rynkach finansowych polega na tym, iż dana osoba kupuje wybrane przez siebie aktywa danego rynku, nie analizując ich wartości. Celem zakupu aktywów jest utrzymania niezmiennej i bezpiecznej stopy zwrotu z tej inwestycji. Rozróżnia się dwa rodzaje inwestowania indywidualne i grupowe. Inwestowanie pasywne o charakterze indywidualnym cechuje się niższym poziomem pasywności. Wymaga od inwestora tylko pewnego rodzaju aktywności.

Inwestowanie pasywne


Nieruchomości a inwestowanie pasywne


Wyróżnia się trzy sposoby na inwestowanie pasywne w nieruchomości. Pierwszy z nich polega na tym, iż inwestor zakupuje nieruchomość ze środków własnych. Jeśli danej osoby nie stać na zakup nieruchomości z własnych środków może zdecydować się na wzięcie kredytu i następnie zakup nieruchomość. Ostatnią możliwością jest zakup wielu nieruchomości, a następnie podanie ich w zarządzanie firmie zewnętrznej. Po wyborze sposobu inwestowania w nieruchomości przychodzi czas na zakup wybranych nieruchomości, przeprowadzenie remontu jeśli nieruchomość tego wymaga oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Następnie przedsiębiorca wynajmuje, taką nieruchomość a zyskami dzieli się jedynie z udziałowcami. Taki rodzaj inwestycji jest określany jako pasywny, ponieważ nie wymaga od inwestora praktycznie żadnej aktywności.


Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu już wiecie, czym jest inwestowanie pasywne.

Czy ten wpis był pomocny?

0 / 5. 0

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *