Pandemia dała się nam wszystkim we znaki. Wielu z nas przeszło na pracę zdalną, czyli tzw. home office. Nie wiesz, jak urządzić domowe biuro? Podpowiemy, co zrobić, aby praca z domu nie była męczarnią i przynosiła efekty. Poznaj 5 prostych kroków do stworzenia idealnego miejsca pracy w Twoim mieszkaniu!

5 kroków, jak urządzić domowe biuro – zaczynamy!

Zastanawiasz się, jak urządzić domowe biuro? Bez obaw, nie jest to aż tak skomplikowane zadanie. Ważne, że wiesz, że przygotowanie odpowiedniego miejsca do pracy jest kluczowe, aby dla efektywności i skuteczności działań, ale również dla Twojego zdrowia! Po pierwsze, zadbaj o dobre miejsce. Musisz wyznaczyć w mieszkaniu miejsce, gdzie będziesz pracował. Ważne, aby było ono odpowiednio doświetlone, nie za małe i aby nie było w nim zbyt wielu rozpraszaczy.

Po drugie, zadbaj o właściwy sprzęt, a zwłaszcza dobrze dobrane biurko i krzesło. O tym, jakie krzesło biurowe wybrać, pisaliśmy już na naszym blogu. Skupmy się więc na biurku – musi ono być odpowiednio duże, aby pomieściło wszystkie niezbędne do pracy rzeczy, oraz dostosowane do Twojej sylwetki – wzrostu itp.

Po trzecie, pamiętaj o odpowiednim źródle światła. Zakup lampkę, która będzie oświetlać monitor. To ważne, aby dbać o wzrok, kiedy wiele godzin spędzamy za biurkiem!

jak przygotować miejsce do pracy w domu

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Ostatnie 2 kroki, o których musisz pamiętać podczas organizacji domowego biura to: dodatki i kolory. Jako akcesoria biurowe zaliczamy np. karteczki samoprzylepne, dodatkowy monitor czy słuchawki, czyli wszystko to, co pomoże Ci w pracy. Kolory w domowym biurze są równie ważne. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale otaczające Cię barwy mają duże znaczenie na to, jak się czujesz. Dla przykładu: czerwony pobudza ciało, niebieski wspomaga umysł, a żółty dodaje pewności siebie.

Mamy nadzieję, że już wiesz jak urządzić domowe biuro i teraz będzie Ci się pracować dużo lepiej. Powodzenia!

Czy ten wpis był pomocny?

5 / 5. 1

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *