Wynajmując pokój, każda ze stron musi podpisać stosowną umowę. Wzorów przykładowej umowy jest w internecie cała masa. Zalecamy jednak aby przed wyborem konkretnej umowy starannie są przeczytać i rozważyć wszystkie możliwe konsekwencje jej podpisania. W analizowaniu umowy mogą Wam pomóc nasze wskazówki co do zapisów, które powinna zawierać umowa wynajmu pokoju.

Umowa wynajmu pokoju

Umowa wynajmu pokoju – co powinno się w niej znaleźć

Przede wszystkim w każdej umowie wynajmuj powinny znaleźć się podstawowe dane wynajmujacego jak i najemcy. Ponadto jeśli umowa dotyczy konkretnego pokoju, powinno to zostać w umowie stosownie oznaczone jak i części wspólne mieszkania. Kolejnym ważnym dla wynajmującego zapisem jest zawarcie zapisu, który mówi o tym, iż najemca nie może podnająć lokalu innej osobie. Warto też zawrzeć zapis, ze przedmiot najmu będzie użytkowany tylko przed najemcę.

Umowa wynajmu pokoju

Inne istotne elementy

Umowa wynajmu pokoju powinna zawierać określenie wszystkich ważnych terminów. Pierwszym z nich jest czas jej trwania, ale i dzień przekazania kluczy oraz termin płatności czynszu każdego miesiąca. Ponadto w umowie powinno zostać wypisane wyposażenie mieszkania, które oddawane jest do użytku przykładowo sprzęt AGD i RTV. Umowa wynajmu pokoju powinna zabezpieczać wynajmujacego jak i najemcę dlatego warto w niej umieścić dane kontaktowe do osoby w przypadku wypadków przykładowo braku płatności.

Mamy nadzieję, ze po przeczytaniu naszego tekstu już wiesz co powinna zawierać w sobie umowa wynajmu pokoju.

Czy ten wpis był pomocny?

0 / 5. 0

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *