Odpowiednio zaaranżowana mała kuchnia na poddaszu może być urocza i niezwykle funkcjonalna. Wystarczy dobrze przemyśleć rozmieszczenie najważniejszych sprzętów i mebli. Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Jak zaprojektować kuchnię na poddaszu?

mała kuchnia na poddaszu z drewna

Kuchnia ze skosem wymaga nieco więcej przemyślenia na etapie aranżacji niż kuchnia usytuowana na piętrze. Zanim ją urządzisz, musisz dobrze przemyśleć, jakie sprzęty kuchenne chcesz w swojej kuchni umieścić. Na przykład wysoka lodówka wymaga umieszczenia jej pod wysoką ścianą bez skosu. Podobnie piekarnik, jeśli zamierzasz zainstalować go na wysokości oczu, co jest bardzo popularne w nowoczesnych kuchniach. Dobrym pomysłem jest też wygospodarowanie miejsca na płytę indukcyjną lub gazową – prawdopodobnie nad nią zainstalujesz okap, dlatego konieczne jest wyznaczenie miejsca na te urządzenia przy wysokiej ścianie.

Idealna, mała kuchnia na poddaszu

Przestrzeń pod skosami w kuchni możesz wykorzystać do umieszczenia pod nimi zmywarki, a także szafek i niskich półek. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w skosach oświetlenia LED, które doskonale oświetli małą kuchnię na poddaszu. Jeśli Twoje skosy mają nietypową wysokość, warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar. W małej kuchni ze skosem warto umieścić obok zamykanych szafek również regały czy otwarte półki. Takie rozwiązanie sprawi, że małej kuchni nie przytłoczy duża ilość frontów, które czasem sprawiają wrażenie ściany i mogą zdominować całą aranżację pomieszczenia.

Czy ten wpis był pomocny?

0 / 5. 0

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *