Życie w uporządkowanej przestrzeni jest przyjemniejsze niż przebywanie w chaosie rozrzuconych ubrań, książek czy… pościeli. Każdy z nas wie, że tak naprawdę mało kto odnajduje się w miejscu, w którym panuje rozgardiasz. Jak sprawić, żeby i łóżko prezentowało się schludnie? Jak ładnie pościelić łóżko jednoosobowe?

Porządek przede wszystkim

Z pewnością każdy z nas zna choć jedną osobę, która uparcie twierdzi, że jej naturalnym środowiskiem jest bałagan i to w nim odnajduje się najlepiej. Niestety zazwyczaj deklarowanie takiego stanowiska kończy się wtedy, gdy trzeba w tym bałaganie coś znaleźć… Porządek to nie tylko znalezienie miejsca dla każdej rzeczy i dbanie o to, by zawsze znajdowała się ona na tym miejscu. To też nie jedynie ogólna czystość, wycieranie kurzy czy mycie podłogi. To także ogólny, wizualny aspekt całego pomieszczenia. Odnosi się to przede wszystkim do… łóżka. Często ścielenie go w taki sposób, by wyglądało ono schludnie, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Odnosi się to także do pokojów hotelowych czy gościnnych. W takim razie, jak ładnie pościelić łóżko jednoosobowe, aby wyglądało ono naprawdę czysto i prezentowało się dobrze?

Zastanawiasz się, jak ładnie pościelić łóżko jednoosobowe, aby prezentowało się schludnie niezależnie od tego, gdzie stoi? Podrzucamy kilka porad!

Jak ładnie pościelić łóżko jednoosobowe, aby dobrze wyglądało?

W takim razie, jak ładnie pościelić łóżko jednoosobowe, aby prezentowało się dobrze niezależnie od tego, czy stoi w hotelowym pokoju, czy w Twojej własnej sypialni? Poniżej podrzucamy kilka wskazówek!

 1. Niech pościel gra pierwsze skrzypce!
  Wybranie poszewki w piękny wzór, a dodatkowo uszytej z dobrej jakości materiału będzie ozdobą samą w sobie! Taka pościel będzie dobrze się układać i prezentować tak, że od razu będzie chciało się wskoczyć do łóżka i pozostać w nim na długie godziny!
  Co szczególnie ważne – pościel należy regularnie wymieniać i zwrócić szczególną uwagę na środki, w których ją pierzemy!
 1. Poduszki dekoracyjne
  Co tu dużo mówić – wszyscy je uwielbiamy! Pełnią zarówno funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną.
 2. Łózko to nie szafa
  Dla wielu z nas sprawa oczywista, ale dla równie pokaźniej grupy – nie do końca. Nie traktujmy łóżka jak szafy – nie rzucajmy na niego plecaka po przyjściu ze szkoły, ubrań, po przebraniu się w wygodny, domowy dres, ani innego rodzaju przedmiotów, dla których nie jest ono miejscem. W tym przypadku w grę wchodzi nie tylko sprawa czystości, ale i higieny. Łóżko nigdy nie powinno stać się siedliskiem bakterii, a takie przyzwyczajenia temu sprzyjają!

Czy ten wpis był pomocny?

5 / 5. 1

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *