Podstawowymi elementami wyposażenia biur są ekspresy do kawy do firm. Kluczowe do ich prawidłowego działania jest zadbanie o regularne oraz dokładne czyszczenie. W tym wpisie zdradzamy jak czyścić takie ekspresy.

Jak często należy czyścić ekspres?

Sprzedawane ekspresy do kawy do firm są różne i wymają, aby dbać o nie na różne sposoby. Warto zapoznać się ze wszystkimi informacjami na opakowaniu ekspresu oraz w instrukcji, zapewne znajdzie się tam informacja jak często powinny być czyszczone. Jeśli ekspres jest używany codziennie to również codziennie powinien być czyszczony z fusów kawowych oraz powinien być czyszczony system mlekowy. Ponadto należy czyścić dokładnie ekspres raz w miesiącu a w niektórych przypadkach nawet raz w tygodniu. Raz na parę miesięcy powinno być przeprowadzone dogłębne czyszczenie.

Jak czyścić należy czyścić ekspresy do kawy do firm?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać jest odkamienianie, powinno być przeprowadzane co 50-60 litrów. Przed przeprowadzaniem odkamieniania należy zapoznać się z instrukcją znajdująca się na opakowaniu. Jest to niezwykle silny środek i należy być niezwykle ostrożnym stosując go. Powinien zostać w całości usunięty z ekspresu, aby nie dostał się do kawy, gdyż jego spożycie jest niebezpieczne dla zdrowia. Ręczne czyszczenie pojemnika, który mają ekspresy do kawy do firm powinno odbywać się codziennie, podobnie systemów do spieniania mleka. Należy również opróżniać tackę ociekową, gdyż skapują na nią resztki kawy oraz wody.

Czy ten wpis był pomocny?

0 / 5. 0

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *