Trendy w wykończeniach wnętrz zmieniają się nieustannie. Jednym z cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem są ścienne panele akustyczne, które jako rodzaj okładziny ściennej i sufitowej nadają się do wszystkich pomieszczeń. Dzięki temu wspaniale sprawdzają się w salonie, w którym tworzą oryginalną dekorację. Poniżej prezentujemy 3 sposoby na ich wykorzystanie. 

Dlaczego warto zdecydować się na panele akustyczne?

Argumentów przemawiających za montażem paneli jest bardzo dużo, ale chyba najważniejszymi z nich są: przyjemna w dotyku struktura oraz ich zastosowanie jako “pochłaniaczy” dźwięku. Wykonane z miękkiej pianki, wykończone są miękką strukturą, przypominającą w dotyku aksamit. Całość zaś posiada doskonałe właściwości akustyczne – panele absorbują dźwięk, eliminując echo i tłumiąc pogłos. Między innymi dlatego chętnie wykorzystuje się je w studiach nagraniowych czy salach konferencyjnych. Dlaczego więc nie stworzyć z nich dekoracji we własnym salonie?

Panelowa mozaika

Salon oprócz tego, że jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, pełni przede wszystkim miejsce relaksu domowników. Centralnym miejscem salonu jest kanapa i ściana za nią aż prosi się o zagospodarowanie. Z pomocą przychodzą ścienne panele akustyczne w kształcie sześciokąta, z których możemy ułożyć pokaźnych rozmiarów, wyciszającą mozaikę. Już sam kształt paneli będzie dobrym wyborem, ponieważ niezależnie od ich koloru ściana stanie się jeszcze ciekawsza. Oczami wyobraźni możesz skomponować dowolną aranżację. Efektownie będzie prezentował się na pewno plaster miodu, który to może stać się nawet dekoracyjnym motywem przewodnim naszego M4.

Dookoła ściany

Okrągłe panele akustyczne ciekawie wyglądają nawet na niewielkiej powierzchni. Wystarczy dosłownie mały akcent, który wzbudzi zainteresowanie, wyróżniając tym samym miejsce montażu paneli. Z okrągłych paneli dodatkowo jesteśmy w stanie wyczarować naprawdę pomysłowe kształty. Możemy pokusić się o bardziej usystematyzowane, np. drzewo z okrągłą koroną lub słońce, ale nie uciekajmy od mniej szablonowych rozwiązań. 

Gra na trójkącie

Szukając pomysłów  na wyciszenie i wykończenie wnętrza, warto zdecydować się na panele w odważnych kolorach i wzorach, i dodatkowo ciekawym kształcie. Takiem będzie z pewnością trójkąt, który daje jeszcze więcej możliwości kompozycyjnych niż wyżej wspomniane. Duży kwadrat, będący połączeniem kilkunastu mniejszych trójkątów? Czemu nie! Panele ścienne akustyczne o oryginalnych kształtach sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, dając nieograniczone możliwości aranżacji. Od naszej wyobraźni i nieschematycznego podejścia zależy, jak je wykorzystamy.

Czy ten wpis był pomocny?

0 / 5. 0

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *