Restauracja to miejsce odpoczynku, spędzania czasu ze znajomymi i rodziną oraz uraczenia swojego podniebienia aromatycznymi daniami, przyrządzonymi przez kucharzy. Aby goście czuli się dobrze, należy zadbać nie tylko o menu i poziom obsługi, ale także nastrój panujący w lokalu. Dobór muzyki i aranżacja wnętrza są równie ważne co smakowitość dań. Właśnie dlatego istotne jest, aby dobrze dobrać meble do restauracji.

restauracja

Jakie meble do restauracji na salę?

Warto na samym zastanowić się, gdzie meble będą usytuowane. Czy w środku, czy na zewnątrz? Jeżeli mają to być meble ogródkowe, to muszą być odporne na warunki pogodowe. W Polsce z racji różnorodności warunków atmosferycznych meble powinny być odporne na mrozy, jak i upały oraz ulewne deszcze. Meble do restauracji dodatkowo powinny dobrze komponować się wizualnie z całością aranżacji. Jeżeli prowadzimy kawiarnię o domowym wnętrzu z wygodnymi fotelami, kanapami oraz regałami wypełnionymi książkami to dobrze zainwestować w lekkie drewniane lub rattanowe stoliki kawowe. Trzeba jednak jednocześnie pamiętać, aby meble były stabilne, aby nikomu z gości nie stała się krzywda. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to łatwość czyszczenia. Podczas jedzenia łatwo o zabrudzenia mebli, szczególnie kiedy odwiedzają nas najmłodsi goście. Dobierzmy zatem w tym przypadku meble, z których łatwo zetrzeć plamy po sosie, tłuszczu czy pozostawione kredkami artystyczne rysunki.

meble do restauracji

Jakie meble do kuchni w restauracji?

Kuchnia to istne pole walki dla mebli. Ryzyko zabrudzeń jest jeszcze większe niż na sali, ponieważ to tutaj odbywa się produkcja dań, często przy bardzo wysokich temperaturach, ze względu na palniki oraz piece. Koniecznością w restauracyjnej kuchni są stoły robocze, które będzie odporne na cięcia nożem oraz duże obciążenie. Meble w kuchni muszą być przede wszystkim wytrzymałe, solidne oraz stabilne. Dobrze, jeżeli będą również miały regulowaną wysokość. W tym przypadku walory estetyczne mebli do restauracji muszą odejść na dalszy plan, muszą one przede wszystkim stwarzać bezpieczne warunki do pracy.

Czy ten wpis był pomocny?

5 / 5. 1

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *