Zima tuż tuż – wraz z nią przyjdą ujemne temperatury i tym samym zimne noce. Nikt z nas, kładąc się do snu, nie lubi marznąć, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, które kołdry zimowe 200×220 rzeczywiście Cię ogrzeją, ale jednocześnie nie będą powodowały nadmiernego przegrzania.

Kołdra kołdrze nie równa

Warto także wspomnieć, że temperatura poza naszym komfortem cieplnym wpływa negatywnie na jakość naszego snu, dlatego tak ważne jest to, żeby kołdra zimowa 200×220 była dobrze dobrana. Wybierając kołdry zimowe 200×220 warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj jej wypełnienia. To właśnie ono przekłada się na właściwości cieplne kołdry. Wybór jest naprawdę spory. Warto przyjrzeć się każdemu z nich i dobrac takie, które będzie dla nas najlepsze. Wśród dostęnych na rynku kołder znajdziemy takie, których wypełnienie stanowi: puch, pierze, jedwab, wełna czy włókna poliestrowe, silikonowe i bambusowe. Poniżej scharakteryzowaliśmy każde z tych wypełnień.

Kołdry zimowe 200x220 puchowej i poduszki na łóżku.

Które z nich to faktycznie kołdry zimowe 200×220?

  1. Kołdra puchowa – jest bardzo lekka, a wzależności od jakości użytego puchu, jego grubości i ilości jej izolowanie przed zimnem może być niewielkie lub bardzo dobre. Taka kołdra jest w pełni bezpieczna dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu i roztocza.
  2. Kołdra z pierza: podobna do kołdry z puchem, jednak tutaj mamy do czynienia z wypełnieniem stworzonym zpołączenia ptasiego pióra i pierza, przez co taka kołdra jest znacznie cięższa i ma gorsze właściwości termoizolacyjne.
  3. Kołdra wełniana – bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale jednocześnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu mamy pewność, żę sen będzie kofortowy – ten typ kołdry pozwala skórze oddychać. Jest również odpowiednia dla alergików.
  4. Kołdra z wypełnieniem z jedwabiu – także odpowiednia dla alergików. Bardzo przyjmena w dotyku dla skóry, jednak jednocześnie, na tle innych typów kołder, jest bardzo droga.
  5. włókno poliestrowe – zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj wypełnienia. Kołdra z takim wypełnieniem jest lekka i elastyczna, jednak nie zapewnia takiego ciepła, jak kołdry wełniane czy puchowe, dlatego znacznie częściej wykorzystywany jest w kołdrach letnich.
  6. włókno silikonowe – to nic innego, jak włókno poliestrowe, które zostało dodatkowo pokryte warstwą silikonu, przez co jest uznawane za jego lepszą odmianę. Kołdry wypełnione włóknem silikonowym są bardzo lekkie, ale i odporne na odkształcenia. Silikon dodatkowo nadaje mu właściwośny antyalergicznych.
  7. włókno bambusowe – bardzo modne ostatnimi czasy kołdry, które są odpowiednie zarówno zimą, jak i latem. Taki typ kołdry jest bardziej miękki niż kołdry wełniane, ale równocześnie bardzo wytrzymały. Kołdra bambusowa doskonale reguluje temperaturę, dlatego świetnie sprawdzi się i na ciepłe, i na zimne miesiące.

Wiedząc to wszystko bez problemu powinieneś wybrać, które kołdry zimowe 200×220 będą dla Ciebie najlepsze!

Czy ten wpis był pomocny?

5 / 5. 1

Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *